EIT Food na UW

W dniach 6-8 września 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się spotkania partnerów konsorcjum EIT Food, którego członkiem jest nasza Uczelnia. EIT Food częścią Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, którego zadaniem jest stworzenie w Europie środowiska sprzyjającego innowacyjności i przedsiębiorczości.

6 września na UW przedstawiciele 8 jednostek UW spotkali się z niektórymi członkami EIT Food i omówili bieżącą i przyszłą współpracę dotyczącą przyszłych projektów. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele uczelni Queen’s University Belfast i University of Helsinki, jednostek badawczych German Institute of Food Technologies, Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oraz firm PepsiCo, Puratos, John Deere, Maspex i Raben.

7 września odbyło się walne zgromadzenie wszystkich partnerów EIT Food. Wzięli w nim udział rektorzy wiodących europejskich uczelni, dyrektorzy zachodnich instytutów badawczych oraz prezesi największych firm branży spożywczej i dostawców produktów i usług dla tej branży.

8 września na Wydziale Zarządzania UW odbyło się z kolei spotkanie dedykowane dla podmiotów spoza konsorcjum EIT Food. Dotyczyło ono programu EIT Food Regional Innovation Scheme (RIS).

Więcej informacji o EIT Food dostępnych tutaj.

Grafika pochodzi z twittera EIT Food.