Warsztaty EIT Food na Wydziale Zarządzania

Wydarzenie odbyło się w ramach wspieranego przez EIT projektu x-KIC RIS project, finansowanego na zasadach programu Horyzont 2020.

Mentorami w trakcie warsztatów byli reprezentanci EIT Food, EIT Health, EIT Raw Materials oraz Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Uczestnicy warsztatów przygotowywali prezentacje dla inwestorów i biznesplany, które będą poddane ocenom w międzynarodowym konkursie finansowanym przez EIT i wspierane przez dedykowanych mentorów, pomagających w doskonaleniu modelu biznesowego i koncepcji sprzedaży nowych produktów i usług.

Wydział Zarządzania uczestniczy obecnie w realizacji 9 projektów EIT Food, dotyczących wspierania innowacyjności, rozwoju firm startup, doskonalenia polityki innowacyjnej w krajach regionu i badań konsumenckich pozwalających na pogłębienie zaufania konsumentów do żywności.