Dzień Informacyjny: Bezpieczeństwo żywnościowe i biogospodarka w programie Horyzont 2020

Spotkanie informacyjne odbędzie się 10 października 2018 r. w godz. 9:30-15:00 w SGGW w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 30.

Dzień Informacyjny będzie poświęcony 2. Wyzwaniu Społecznemu w programie Horyzont 2020: „Bezpieczeństwo żywnościowe, zrównoważone rolnictwo i leśnictwo, badania mórz i wód śródlądowych oraz biogospodarka". W trakcie spotkania zostaną przedstawione nowe możliwości jakie naukowcom i przedsiębiorcom daje udział w programie Horyzont 2020. Ponadto zostaną poruszone m.in. kwestie związane z budowaniem konsorcjów, składaniem wniosków i ich oceną.

Do tej pory swoją obecność potwierdzili:

• dr Tomasz Calikowski, przedstawiciel Komisji Europejskiej i Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji,
  • prof. dr hab. Piotr Stypiński z Wydziału Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
  • Pani Justyna Kulawik-Dutkowska reprezentująca inicjatywę EIT Food.

Data otwarcia naboru wniosków do konkursów na 2019 rok to 16 października 2018 r. Łączny budżet na sfinansowanie 35 tematów wynosi ponad 466 milionów euro. Wnioski można składać w ramach następujących konkursów:

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana wcześniejsza rejestracja, dostępna na stronie KPK PB UE.