Aplikuj do programu EIT Food Seedbed

Program EIT Food Seedbed to inicjatywa wspierająca, zarówno merytorycznie, jak i finansowo, osoby chcące założyć firmy typu startup/spin-off w obszarach związanych z sektorem rolno-spożywczym lub prowadzące takie firmy.

Wsparcie finansowe obejmie refundację kosztów (do wysokości 10 tys. euro) podróży związanych z udziałem w warsztatach projektowych, spotkaniach z mentorami i potencjalnymi klientami. Najlepsze startupy mogą liczyć na nagrody pieniężne w wysokości 20 tys. euro.

Co zrobić by zaaplikować do programu?

• przedstawić innowacyjny pomysł, który ma potencjał wprowadzenia korzystnych zmian w sposobach wytwarzania, dostarczania, spożywania żywności i/lub przetwarzania powstałych w tych procesach odpadów,
  • stworzyć startup złożony z co najmniej 2 osób,
  • działać w obszarze rozwiązań rolno-spożywczych, a także wspierającym wytwarzanie żywności, w tym: logistyka, opakowania, rozwiązania informatyczne, redukcja odpadów z łańcucha żywności czy innowacje społeczne.

Unikatowym elementem programu jest wsparcie dla procesów weryfikacji pomysłu biznesowego i przydatności rozwiązań technicznych poprzez ustrukturyzowany dialog z potencjalnymi klientami (customer discovery process), realizowane w oparciu o metodykę opracowaną przez EIT Food przy współpracy z wyspecjalizowanymi trenerami, mentorami i ułatwione dzięki oferowanemu start-upom wsparciu finansowemu.

Program jest prowadzony w języku angielskim w trzech europejskich ośrodkach: Belfaście, Bilbao i Warszawie.

Zespół organizatorów obejmuje m.in. Queen’s University of Belfast, University of Cambridge, Uniwersytet Warszawski oraz osiem firm-liderów branży rolno-spożywczej.

Termin zgłoszeń upływa 26 kwietnia 2019 roku. Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie EIT Food.